haticeyes
7 Takipçi
en verimli tarım ülkesi

hollanda'nın yüzölçümü bizim konya ovasından daha küçük. ancak bu ülkedeki tarım sistemi ve verimlilik çok üst düzeyde. seneler önce gittiğimde inekleri, yeşil alanları gördüğümde henüz bunları bilmiyordum. ilk kez geçen yıl bir raporda gördüm ki hollanda türkiye'nin neredeyse 10 katı tarım ihracatı gerçekleştirmiş. . kıskandım doğrusu. bizim çok çalışmamız gerek milletçe. umarım bir gün biz de bu seviyelere ulaşırız.


7 Yorum

Dunyanin ne buyuk ve iyi tarim Ulkesi Hollandaymis. Duyunca bende Cok sasirdim. Hatta simdi tarim alani kalmayinca denizin uzerine de toprak platformu kurup uretime baslamislar.

samicaliskan
0 Takipçi

Bu son yasanan durumlardan dolayi Hollanda gibi ulkelerde yasamak artik daha zor diye dusunuyorum. Ama tarim konusunda yaptiklari bizlere ornek olmali.

demirhs
4 Takipçi

Adamlar bunu eksi 8 de yapıyorlar yani adamlar suyu toprakla doldurmuş ve tarım yapıyorlar normalde ülke zaten Okyanus seviyesi altında düşünün yani imkansızı yakalamışlar dünyada sayılı #Hollanda da tek ılk kez yapılmış ve faal olan tarım üniversitesi bunun zaten en önemli göstergesi

hisays
0 Takipçi

Insanlar tarıma ne kadar değer veriyorlar Bizim ülkemiz de işe tarım arazileri imada acıkıyor artı üzerine yıllardır urettigimiz çoğu şeyi bile yurt dışından alır olduk o da yetmedi yurt dışında toprak kiralayıp Bilmem ne ülkesinde orada ekiyoruz .tarıma gereğinden fazla değer vermek Hollanda gibi ülkelerde malesef Keşke bizde de böyle gelisimler olsa

şehirle tarım alanları birbirine çok yakın. herkes taze ve iyi besleniyor hollanda'da. avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri bence.

nort
5 Takipçi

bilim ve çalışkanlık bu işte. bizim ovalarımız ekilmeden duruyor. herkes şehirlerde. örnek almalıyız hollanda tarımını.

farukb
2 Takipçi

hollanda'da 2 kez bulundum. şehir merkezlerinden birkaç km çıkınca tarım alanlarının başladığı bir yapısı var ülkenin. tarım ve hayvancılığın bu kadar gelişmesi tesadüf değil.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Hollanda
Hollanda
7 Takipçi

Hollanda, Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biri. Topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa'dadır, ayrıca Karayipler'de üç adası bulunmaktadır